دانستنی ها

درمان زود انزالی بدون مصرف دارو{علت+درمان}

زودانزالی

زودانزالی

زودانزالی چیست ؟  زود انزالی

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.
بعبارتی زود انزالی به جالتی گفته میشه که مرد بعد از تحریک و نعوظ کامل بالافاصله بعد از شروع نزدیکی جنسی و دخول به ارگاسم و انزال می رسد و توانایی ارضای جنسی همسر خود را از دست می دهد .زود انزالی
معمولا انزال زود رس بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه بعد از شروع دخول صورت می گیرد . به عبارتی مدت زمان انزال کمتر از 2 دقیقه (یا صحیح تر آن کمتر از 118 ثانیه) در مقوله زود انزالی قرار می گیرید.
معمولا در راه های درمان زود انزالی بصورت همزمان بر روی بدن و ذهن اقداماتی صورت میگیرد تا مرد به حالت روان تنی (سلامت جسمی و روحی) مناسب برای یک نزدیکی جنسی طولانی مدت دست پیدا کند .
علل زود انزالی
زودانزالی
علل انزال زودرس نامشخص است. نظریه های بسیاری مطرح شده است، از جمله این که زود انزالی نتیجه خودارضایی در دوران بلوغ، اضطراب عملکردی، یک درگیری ادیپی حل نشده،پرخاشگری انفعالی، و داشتن رابطه جنسی خیلی کم می باشد، اما شواهد اندکی برای حمایت از هر یک از این نظریه ها وجود دارد . چندین مکانیسم فیزیولوژیکی برای کمک به ایجاد انزال زودرس ارائه شده است از جمله اشکالات گیرندههای سروتونین، استعداد ژنتیکی، حساسیت بالای آلت تناسلی ، و اشکالات هدایت عصبی.هسته پاراژیگانتوسلولاریس nucleus paragigantocellularis مغز به عنوان یکی از مهمترین کنترل کننده های انزال شناخته شده است. دانشمندان از ارتباط ژنتیکی به اشکال خاصی از انزال زودرس مشکوک هستند.زود انزالی ممکن است توسط پروستاتیت و یا به عنوان اثر جانبی بعضی از داروها ایجاد شود.زود انزالی

چند دقیقه رابطه جنسی کافی است؟

زودانزالی

اگر ظرف مدت دو دقیقه به انزال می‌رسید، 20 دقیقه هدفی طولانی و غیرقابل دستیابی برای شماست. به‌علاوه، باید ده ها بار بین کار متوقف شوید تا بتوانید به این زمان دست یابید.

پس آن را به گام‌های کوچک‌تر تقسیم کنید تا انگیزه بهتری برای ادامه دادن داشته باشید.

اگر تنها دو دقیقه دوام می‌آورید، در ابتدا برای 5 دقیقه هدف خود را تنظیم کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که هدفتان به 10 دقیقه و پس‌ازآن به 20 دقیقه برسد.

  • استفاده از فشار برای درمان زودانزالی

 زودانزالی

 

در این تمرین، شما یا شریکتان آلت تناسلی را تحریک می‌کنید تا به مرز انزال برسید. سپس سر آلت را کمی محکم فشار می‌دهید تا مقداری از وضعیت نعوظ خارج شود. هدف این است که حسی را که به ارضای شما ختم می‌شود بشناسید. با تکرار، این حس و در نتیجه زمان انزالتان را شناسایی می‌کنید. این تمرین کمک می‌کند زمان ارضا را مدیریت کنید و آن را به تأخیر بیندازید.

  • پس از ایجاد نعوظ، تحریک را ادامه دهید. هر زمان که احساس کردید در حال رسیدن به اوج هستید، کار را متوقف کنید.
  • انگشت شست و اشاره خود را درست زیر سر آلت تناسلی حلقه کنید.
  • با انگشتان فشاری به سر آلت تناسلی وارد کنید. برای تمرین از فشارهای کمتر استفاده کنید تا بالاخره به این نتیجه برسید که چه مقدار فشار انزال را متوقف می‌کند. هر زمان که احساس درد داشتید، فشار دادن را متوقف کنید.
  • معمولاً فشار برای پنج ثانیه، احساس انزال را در فرد از بین می‌برد.
  • این روند را برای 4-5 بار تکرار کنید تا زمانی که بالاخره به خودتان اجازه رسیدن به اوج لذت جنسی کامل را بدهید.
  • اگر نمی‌توانید برای چند مرتبه اول خودتان را کنترل کنید، ناامید نشوید. برای تسلط بر خودتان به تمرین نیاز دارید.
  • این تمرین را می‌توانید همراه با شریک جنسی خود نیز انجام دهید. در این صورت، محل، میزان و زمان اعمال فشار را به همسرتان آموزش دهید. همدلی بیشتر بین زوج به بهبود رضایت جنسی و درمان زودانزالی آقایان کمک می‌کند.

 

  • روش توقف‌ ـ ‌شروع برای درمان زودانزالی

زودانزالی

روش استارت-استاپ یکی از تکنیک‌های خودیاری برای مردانی است که دچار زودانزالی هستند. این روش به مردان کمک می‌کند که به کنترل بیشتری رسیده و رابطه جنسی باکیفیت‌تری را داشته باشند.

در این روش باید یاد بگیرید در کدام نقطه دیگر بازگشت غیرممکن است و انزال رخ می‌دهد. در این صورت، در زمان برقراری رابطه جنسی می‌توانید در زمان مناسب با بروز این نشانه‌ها متوقف شوید و قبل از آنکه وارد مسیر بی‌بازگشت شوید، کنترل احساستان را به دست بگیرید.

هر چه بیشتر این تمرین را انجام دهید، بهتر می‌توانید روی انزال خود کنترل پیدا کنید.

بهتر ست در ابتدا این روش درمان زودانزالی را به‌تنهایی امتحان کنید تا بتوانید به واکنش‌های خودتان تسلط بیشتری پیدا کنید.

برای خودتان زمانی مانند 15 دقیقه تعیین کنید.

سرعت ملایم و یکنواختی داشته باشید.

وقتی احساس می‌کنید به اوج رسیده‌اید، دست از خود ارضایی بردارید. این کار را زود یا خیلی دیر انجام ندهید.

این روند را برای 1-3 بار ادامه دهید تا زمانی که به زمان موردنظر خود برسید. به‌تدریج زمان تحریک تا انزال شما بیشتر می‌شود.

مانند روش قبل، آلت تناسلی را تحریک می‌کنید تا به مرز انزال برسید. دست از تحریک بکشید تا میل به ارضاشدن فروکش کند. پس از اینکه توانستید خودتان را کنترل کنید، تحریک آلت تناسلی را دوباره شروع و تمرین را تکرار کنید. تمرین را ۳ بار تکرار و در مرتبه ۴ اجازه دهید انزال رخ دهد. این تمرین را ۳ بار در هفته انجام دهید تا زمانی‌که بتوانید انزال را خودتان کنترل کنید.

 

عشق بازی در طول زمان معجزه درمان زود انزالی

 

زودانزالی

 

معاشقه طولانی به مرد آموزش می‌دهد چطور هیجاناتش را کنترل کند. زنان برای رسیدن به برانگیختگی جنسی نیاز به زمان طولانی‌تری دارند، اما مردان سریعا می‌توانند مراحل چرخه جنسی را طی کنند. بنابراین در یک معاشقه مرد یاد می‌گیرد چطور هیجاناتش را به تعویق بیندازد و عمل را آهسته پیش برده و زمان معاشقه خود را مدیریت کنید.

 

خارج کردن ذهن از رابطه برای رفع زود انزالی

 

زودانزالی

گاهی اوقات با نزدیک شدن به انزال می‌توانید به مسائل کاری و غیرجنسی فکر کنید. یعنی در واقع حواس خود را از عمل جنسی که در حال انجامش هستید، پرت کنید. این کار موجب به تاخیر افتادن انزال و مانع از زود انزالی می‌شود.

فراموش نکنید با استفاده از این تکنیک‌ها و روش‌های افزایش زمان انزال در مردان می‌توانید تا حدودی زمان انزال یا مشکل خود را مدیریت کنید ولی در موارد شدیدتر، زود انزالی ممکن است نیاز به مشاوره جنسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *