جذابیت ، رمز و راز چطور جذاب تر باشیم

جذابیت یک قدرت جادویی و یک قدرت خارق العاده است که می تواند بر روابط و زندگی اجتماعی و فردی تاثیر گذار باشد. برای جذابیت نمی توانیم تعریف خاصی ارائه دهیم اما همه در زندگی آن را لمس می کنیم . افراد جذاب و تاثیر گذار را دیده ایم و دوست داریم جای آن ها باشیم .

همه ی ما دوست داریم به یک شخصیت پر جنب و جوش ،خاطره انگیز و جذاب تبدیل شیم. پس باید کاریزما ی خودمون رو بسازیم .چون می خواهیم بقیه از بودن و مصاحبت با ما راضی و خوشحال باشن . یعنی بتونیم روی دیگران تاثیر مثبت داشته باشیم. جذاب بودن حس اعتماد به نفس و قدرت خودمون رو هم افزایش می ده! پس شروع کنیم.

جذابیت
جذابیت ، قدم اول مراقبت از بدن: بدن سالم می تونه جذابیت بیشتری برای ما ایجاد کنه . باید تلاش کنیم زیاد چاق و فربه نشیم . سطح چربی متعادل در بدن آقایون حدود ۱۲ درصد و خانم ها حدود ۲۰ درصد است. پس متوجه شدین که منطور از بدن سالم رفتن به باشگاه های بادی بیلدینگ نیست . این مراقبت می تونه با تغذیه ی سالم انجام بشه. البته با کمی ورزش و نرمش.
جذابیت ، قدم دوم خواب کافی : وقتی به اندازه ی کافی نخوابی ، چهره ی خسته و رنجوری خواهی داشت . خواب کافی و در حدود ۸ ساعت می تونه شادابی بیشتری به چهره ی شما بده ، قرمزی و خستگی و گود افتادن چشم را کاهش بده ( از بین ببره ) . پوست را شاداب تر و بی حوصله گی را کاهش بده! خواب باعث ازبین رفتن استرس، هم از وجودتون و هم از چهره اتون می شه!
قدم سوم نظافت : تمیز و مرتب بودن عامل تاثیر گذار و مهم در حفظ و افزایش جذابیت شماست. هر روز دوش بگیرید ، مسواک به طور منظم بزنید ، از نخ دندان استفاده کنید ، خوشبو باشید ، ناخن و موی مرتب داشته باشید و به طور کلی نظافت شخصی را رعایت کنید.
قدم سوم استفاده از زبان بدن: زبان بدن و حرکات شما در میزان جذابیت شما تاثیر زیادی دارد. کیف پولتان را همیشه مخفی نگه دارید . دست هایتان در عوض همیشه در دید باشد . دستتان را در جیب ، زیر میز و یا در بغلتان نگیرید. همیشه لبخند داشته باشید ، لبخند واقعی!! اما بلند نخندید. در حین صحبت کردن تماس چشمی خود را حفظ کنید.اما در صورت افراد زُل نزنید. سرتون بالا و سینه جلو باشه ، نشون دهنده ی اعتماد به نفس شماست.
قدم چهارم لباس ، آرایش ، مدل مو و بوی خوش: وضعیت ظاهری و به قول معروف خوشتیپ بودن هم بسیار تاثیر گذاره. لباسی که برای وضعیت بدن و آناتومی شما مناسب است بپوشید. لازم نیست با آخرین مد پیش بروید ولی زیاد هم از مد افتاده نباشید. رنگ قرمز در لباس و رژ لب خانم ها ، ته ریش روی صورت آقایون می تونه چهره را جذاب تر کنه. آرایش ملایم ، رنگ مو ، مدل مو و ابروی مناسب با چهره شما را متمایز تر می کنه. عطری که آزار دهنده نباشه و با پوست و بدن شما هماهنگی داشته باشه ، به جذابیت کمک میکنه.
قدم پنجم دوست داشتنی و قابل اعتماد باشید: یک شنونده ی خوب باشید و دیگران را تشویق به حرف زدن در مورد خودشان کنید.در زمانی که دیگران صحبت می کنند با تلفن خودتان ور نروید به مانیتور و تلویزیون خیره نشوید ، به او گوش کنید نه این که صدای اورا بشنوید. در مورد نکات مثبت زندگی دوستانتان ، با انها صحبت کنید و از آنها سوال بپرسید. این که به او اجازه می دهید از خودش بگوید ، شما را تبدیل به یک دوست جذاب می کند. اگر شما صحبت می کنید روی کلماتی که بیان می کنید دقت زیادی داشته باشید. جملات و کلمات مثبت بیشتری بکار ببرید. ابراز احساسات صادقانه داشته باشید و از تظاهر پرهیز کنید.قدم ششم شوخ و بازیگوش باشید: خنده و شوخی و بازیگوشی ، به صمیمیت و جذابیت شما کمک می کنه . به شرط اینکه چاشنی بی ادبی ، فضولی و گستاخی نداشته باشه. خنده چهره ی شما را دوستانه تر و مهربانانه تر نشان می دهد. در کمال ادب و آرامش شوخی های کوچک و مودبانه ( نه شوخی بدنی) ارتباط شما را قوی تر می کند. این شوخی ها می تونه با چاشنی شیطنت و بازیگوشی خفیف باشه!

تن صدا عامل ارتباط قوی تر: طوری صحبت کنید که صدای شما به راحتی شنیده بشه ، اما حواستون باشه بلند صحبت کردن ، با صدای بلند و غیر معمول صحبت کردن ، جذابیت شما را کاهش می ده! شمرده و واضح حرف بزنید و در صحبت کردن از کلمات و اصطلاحات رایج استفاده کنید نه کلمات قُلمبه و ثُلمبه یا اصطلاحات و کلمات خارجی !!!! با کلمات و جملات در پی اثبات خودت نباش ، هدف ایجاد ارتباط صمیمانه باشه . خودت باش و نقش بازی نکن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *